POKÓJ DZIENNY Z KOMINKIEM

POKÓJ DZIENNY Z KOMINKIEM 

Pokój dzienny w stylu prowansalskim

Stylowy pokój dzienny

biała stylowa atrapa kominka

Inwestorzy marzyli o cieple prawdziwego ognia i o kominku z drewna. Jednocześnie zależało im na niskobudżetowej metamorfozie salonu i nie ingerowaniu w konstrukcję i układ budynku. Postanowiliśmy znaleźć kompromis i spełnić oczekiwania Naszych Klientów. Wprowadziliśmy atrapę kominka wykonaną z litego drewna sosnowego w białym, neutralnym kolorze z delikatnymi ornamentami a do tego dodatki w postaci świec led, które może nie dają ciepła ale tworzą niesamowitą atmosferę i klimat w domu. Dzięki temu uzyskaliśmy przytulny salon, w którym aż chce się odpoczywać. Kominek pełni tutaj funkcję ozdobną, zachęca do relaksu.

Odpowiednio zaaranżowana atrapa kominka wygląda estetycznie, upiększa nasze wnętrze. Drewniana atrapa jest ponadto niezwykle lekka, nie dominuje aranżacji a stanowi jej wyszukany dodatek. Byliśmy bezpośrednio zaangażowani nie tylko w sam projekt atrapy kominka ale i w jego wykonanie. Był to nasz pierwszy wykonany w 100 % własnymi siłami element wykończenia wnętrz.

W projektowanym pokoju dziennym zachowaliśmy rustykalne, drewniane belki sufitowe oraz istniejącą posadzkę z paneli podłogowych w ciemnym odcieniu drewna wenge. Zależało nam bowiem na obniżeniu kosztów metamorfozy i wyeliminowaniu zbędnych wydatków. Aby rozjaśnić wnętrza wprowadziliśmy miękkie poduszki oraz zasłony w jasnych, neutralnych kolorach oraz wełniany dywan. Pozostawiliśmy zgodnie z życzeniem Klienta białą cegłę licową będącą tłem dla kominka, która z czasem ma zostać zastąpiona przez bielone sosnowe deski. Wprowadzone w projekcie lustra mają optycznie powiększać pomieszczenie i nadawać mu szyku. Jesteśmy zwolennikami stosowania luster w różnych pomieszczeniach w celu dopełnienia wystroju i kształtowania unikatowej przestrzeni, tak więc i w tym projekcie nie mogło ich zabraknąć. W celu wprowadzenie koloru do pomieszczenia, jedną ze ścian pokryliśmy farbą w intensywnym i niezwykle modnym w tym sezonie odcieniu granatu. Do tego zakupiona została wygodna i stylowa kanapa w podobnym odcieniu, klasyczny stolik kawowy z dębowym blatem oraz klimatyczne oświetlenie. Projekt idealnie wkomponował się w architekturę wnętrza, model życia mieszkańców i ich budżet. Zaprojektowany salon stał się niezwykle przytulnym miejscem w domu.