POKÓJ DZIENNY

POKÓJ DZIENNY

Pokój dzienny z częścią telewizyjnąPokój dzienny umiejscowiony na poddaszu z częścią wypoczynkową

Przemyślany i spójny projekt pokoju dziennego jest kluczem do funkcjonalności kreowanego wnętrza. Stanowi on bowiem niezwykle ważne miejsce w każdym domu. Dla jednych to miejsce odpoczynku, miejsce spotkań z bliskimi i przyjaciółmi a dla innych miejsce pracy, zabaw z dziećmi. Niezależnie od sposobu spędzania w nim czasu jest miejscem, na którym domownikom zależy najbardziej. Pokój dzienny pełni bowiem funkcję reprezentacyjną. Projekt wnętrza powinien wiec być przemyślany, funkcjonalny i dostosowany do potrzeb i zainteresowań domowników.

Projektowany przez nas pokój dzienny miał stanowić miejsce odpoczynku i pokój telewizyjny. Zależało nam na wykształtowaniu przestrzeni, której dopełnieniem będzie niestandardowa ściana pokryta drewnianymi panelami ściennymi wykonanymi przez nas na zamówienie. Dodało to wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i stworzyło unikatową estetykę. Drewno postanowiliśmy ponadto wprowadzić na podłodze, tworząc przyjazne tło dla nowoczesnych mebli. Jest to bowiem materiał uniwersalny, pasujący do każdego stylu i aranżacji wnętrz. Dzięki zastosowaniu drewna w Naszych projektach, wnętrza stają się przytulne i klimatyczne. Ponadto drewno nigdy nie wyjdzie z mody, cechuje je niezwykła faktura, świetnie komponuje się z innymi dodatkami. Wystarczy niewielki drewniany akcent, aby nasze mieszkanie nabrało stylu.

Salon cechują odpowiednio zachowane proporcje, dobrze zaprojektowane miejsce na poszczególne strefy. W projekcie wprowadziliśmy rozłożysty, modułowy narożnik dostosowany do potrzeb i wielkości pomieszczenia oraz wygodny fotel . Ze względu na preferencje domowników, wybraliśmy szary kolor i kolorowe tekstylia w celu przełamania szarości. Kolorowe poduszki to bowiem szybki i niedrogi sposób na metamorfozę wnętrza. Dzięki zastosowaniu w projekcie lekkich i prostych mebli w stylu skandynawskim, które stanowią neutralne tło, możemy eksperymentować z nasyconymi kolorami. Zależało nam na tym aby pokazać klientom, iż nowoczesność nie boi się kontrastowych połączeń. Projekt przewiduje wprowadzenie dodatkowych tekstyliów w postaci dywanu oraz rolet rzymskich w celu utworzenia ciepłej i przytulnej przestrzeni.

Aranżacja wnętrza to jednak nie tylko nowoczesne meble i ciekawe panele ścienne ale i designerskie dodatki dekoracyjne. To właśnie detale nadają naszym wnętrzom charakteru i mówią niezwykle wiele o preferencjach i zainteresowaniach użytkowników.