POKÓJ MAŁEJ KSIĘŻNICZKI – POKÓJ DZIECIĘCY

0POKÓJ MAŁEJ KSIĘŻNICZKI – POKÓJ DZIECIĘCY

Pokój dziecięcy - drewniana zabudowa w kształcie zamkupokój księżniczki, drewniany zamek pokój małej księżniczki - zamkowa drewniana zabudowapokój księżniczki - wnętrze w stylu zamkowym

Każdy z nas był dzieckiem i nieraz marzył o tym aby wkroczyć do świata baśni. Spełnienie takiego marzenia i sprostanie oczekiwaniom małej dziewczynki było naszym zadaniem w kolejnym projekcie.  Zależało nam na utworzeniu dwóch koncepcji zaaranżowania jednej ze ścian pokoju, który w połowie ma być królestwem dziewczynki a w połowie bazą dla kreatywnego chłopca. W przypadku projektowania pokojów dla dzieci należy pamiętać o ich bezpieczeństwie, przyjaznych kolorach i materiałach. Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, iż dzieci szybko rosną co wiąże się z koniecznością ponownego przystosowania pomieszczenia w zależności od nowych zainteresowań i wieku dziecka. Tak jak w każdym innym projekcie, dobieramy odpowiednią kolorystykę, rodzaj podłóg, oświetlenie, tekstylia i dodatki. Pokoje dziecięce są jednak niezwykle wielofunkcyjne- są biurem, sypialnią, miejscem zabaw, spotkań z rówieśnikami. Mogą być to wnętrza romantyczne lub bardziej szalone. Wbrew pozorom to właśnie dzieci są najbardziej wymagającymi Klientami a ich pokoje stanowią ogromne wyzwanie dla projektantów.

W celu stworzenia unikatowego i niepowtarzalnego pokoju wprowadziliśmy łatwą w demontażu i przekształcaniu zabudowę ścienną, którą utworzą elementy z lakierowanego, fornirowanego drewna litego i styroduru- dekoracyjne listwy tworzące wieże i zamki, ozdobne sztukaterie i meble wyłaniające się ze ściany o których marzy każda dziewczynka. Mnogość kombinacji, możliwość dostosowania pod potrzeby swojego dziecka zachęcają do wprowadzenia rozwiązania w swoim domu. Niskim kosztem można zmienić zwykły pokój w baśniowy pałac, który będzie zmieniał się wraz z dzieckiem.

Jeśli chodzi o kolory ścian, postawiliśmy na uniwersalną biel i beże z zastosowaniem wyrazistego akcentu w postaci tapet o unikatowej grafice i fantastycznej fakturze . Są one ponadczasowe i stanowią dopełnienie każdego wnętrza. Dla zachowania romantycznego i ciepłego charakteru pokoju, wprowadziliśmy dębowe deski podłogowe, drewniane meble tworzone na zamówienie oraz oświetlenie wyłaniające się ze ściany w postaci klasycznych i stylowych lamp ulicznych. Dla dorastającej dziewczynki przydatny będzie utworzony podest, który początkowo może stanowić miejsce zabaw a potem zostać przekształcony w miejsce dla młodej damy z toaletką lub biurkiem do nauki i tapicerowanym fotelem w kolorze pudrowego różu.

Patrząc na to wnętrze, pragniemy wrócić do dzieciństwa i tam zamieszkać !